۱۳۸۹/۶/۲

10 بیلبورد حساسيت برانگیز آمریکا


10. تبلیغ رژیم غذایی شزکت پتا در اندازه ای بزرگ که پیام کم کردن وزن از طریق خام خواری را زیر عنوان بحث بر انگیز "نهنگ ها را نجات دهید" بیان می کند. در ابتدا توجه بسیاری را به خود جلب کرد اما به دلیل حساسیت های بوجود آمده و توهين آمزد دانستن تصوير زني كه چربي هاي اضافه دور كمرش بر روي مايواش افتاده است توسط بسياري از زنان و فعالان حقوق زن، پس از مدتی، آن شرکت، این بیلبورد را عوض کرد و با عذر خواهي رسمي رئيس آن از طريق كانال هاي تلويزيوني به اتنقادات خاتمه داد.9. بیلبورد دیگری از شرکت پتا که در آن به رسوایی جنسی گلفبازمشهور "تایگر وود" اشاره کرده است.

8. "الیس میلز" از تگزاس (ایالت اکثرا جمهوری خواه) که از لایحه خدمات بهداشتی ارائه شده توسط دولت دموکرات بارک اوباما رئیس جمهور کشور آمریکا ناراضی بوده است این بیلبورد را با استفاده از حق آزادی بیان، نصب کرده تا ناامیدی و ناراحتی خود را اینگونه ابراز کرده باشد.

7. این تبلیغ شرکت خدماتی مراسم تدفین "تامس .بی" کمی پا را فراتر گذاشته است و با درج جمله: " تو همش می گفتی که حتی جنازه ات هم اون لباس رو نمی پوشه! بهتره همین الان اینو بهشون بگی (ترجمه مضمون)" و با نشان دادن فلش به سمت آدرس دفتر آن شرکت، پیام دلسرد کننده ای را بیان کرده است. 

6. شرکت "پوشاک ضد آب" هرگز از اوباما اجازه نگرفته است تا از تصویر او در تبلیغاتش استفاده کند با این حال این بیلبورد در میدان Time Square شهر نیویورک نصب شده و بر روی آن تصویر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در حالی که پالتو ضد آب پوشیده است را نشان می دهد.

5. از دور که به این بیلبورد نگاه کنید زنی را از شرکت "رابینز دایاموندز Robbins Diamonds " (تولید کننده جواهرات و برنامه ریز مراسم عروسی) می بینید که انگار "آن انگشتش" را به سمت شما گرفته است اما در نگاه بعدی متوجه خواهید شد که انگشت حلقه اش را همراه با متن "این خانم از انتظار کشیدن خسته شده است" نشان داده شده است.

 
YaVaughnie Wilkins .4  برای اینکه به همه ثابت کند که بیش از 8 سال با Charles Phillips مشاور اوباما رابطه داشته است، 200 000 دلار برای نصب بیلبوردهایی با این مضمون پرداخت کرده است. بر روی آن به نقل قول نوشته شده: "تو همزاد من هستی، تا ابد". بيشتر بخوانيد: http://weeklyworldnews.com/headlines/15288/yavaughnie-wilkins

3. در زمانی که انحرافات عشقی میان زن و شوهر ها و روابط با آدم های دیگر این روز ها زیاد شده است، چرا یک وب سایت برای آن درست نشود؟!

2. این بیلبورد با هدف کمک به حزب جمهوریخواه نصب شده بود اما هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات بعدن تشخیص دادند که استفاده از تصویر مرکز تجارت جهانی در حال سوختن و فرو ریختن، در یک تبلیغ، ناشایست است.

 
1. یک شرکت دیگر خدماتی مراسم تدفین، با این تبلیغ بسیاری را به دلیل گستاخی اش در انتخاب محل نصب بیلبورد، شوکه کرده است. همانطور که می بینید، تصویر در اندازه بزرگ بر روی دیوار ایستگاه مترو در سمت مقابل محل سوار شدن نصب شده است و بر روی آن نوشته شده: "یه کم بیا جلوتر".
۱ نظر: